16 stycznia 2014

It's time for healthy diet and workout!!!

Witajcie!!!

Czas wdrożyć w życie postanowienia noworoczne. Idzie mi to zdecydowanie opornie, ale myślę, że jak będę się z Wami dzielić przebiegiem i efektami, to mnie zmobilizuje do walki :). Chciałabym mieć też osoby, z którymi miałabym wspólny cel i wzajemnie byśmy się motywowały, bo jednak samemu czasem ciężko... I nie mówcie mi, że nie, bo w to nie uwierzę :P.


Cel: Zwiększyć ilość zjadanych warzyw i owoców, zmniejszyć pochłanianie czekolady, chipsów itp.  Popracować nad sylwetką. Kto jest ze mną??!!!

Podczas tworzenia mapy marzeń przejrzałam wszystkie stare prasówki i znalazłam bardzo fajną broszurkę z "Dietą na 5", której twórcą jest Harley Pasternak - trener gwiazd. Podobno korzystały z niej Milla Jovovich, Eva Mendes czy Jessica Simpson. 


 Założenia są bardzo proste: 
 • 5 posiłków dziennie;
 • 5 tygodni;
 • 5 składników w 5 minut;
 • 5 dni dżokera;
 • 5 x 25 minutowy trening.
Posiłki wymyślam sama, bądź korzystam z pomocy książek lub internetu. W kolejnych postach postaram się przybliżyć Wam przykładowe menu. Najfajniejsze w tej diecie jest to, że w każdym tygodniu mamy tzw. Dzień Dżokera, czyli możemy sobie trochę pofolgować z jedzeniem, ale oczywiście z umiarem. Nie nadrabiamy kalorii z całego tygodnia :P.
Powiem Wam tak... Co do ćwiczeń, to zamierzam trenować 3-4 razy w tygodniu, ale z płytami Ewki Chodakowskiej. Natomiast po 5 tygodniach sprawdzę efekty i ocenię tę dietę, jednak chciałabym na stałe zmienić swój jadłospis. Oczywiście jeżeli wytrwam do 5 tygodni, ponieważ jestem osobą, która się zdecydowanie za szybko zniechęca :P. Dlatego też przydałoby się wsparcie!!!

Tutaj podaję kilka stron, na których dokładnie opisana jest ta dieta:

2 komentarze:

 1. Możesz wstawić czasami jakiś przepis. Chętnie skorzytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamierzam :) na pierwszy ogień mam zaplanowane śniadania, ale to w przyszłym tygodniu ;) więc zapraszam!

   Usuń

Bardzo dziękuję za pozostawiony komentarz. Zapraszam do obserwowania!!!