29 marca 2014

How to: Clean up this mess! :)

Witajcie!!!

Wiosna zaczęła się prawie tydzień temu. A ja, jak to na  mnie przystało zaczęłam swoje porządki z opóźnieniem. Na początek postawiłam przed sobą małe wyzwanie, czyli łazienkę, która i tak wycięła mi z życiorysu 2 dni. Segregowanie, wyrzucanie niepotrzebnych przedmiotów oraz układanie ich nie są moją mocną stroną. Jestem swego rodzaju chomikiem i ciężko mi jest się rozstać ze WSZYSTKIM :PPrzedstawię Wam kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią sprzątanie łazienki. Ten post poświęcony jest głównie porządkom w kosmetykach i ich przechowywaniu.

SEGREGACJA KOSMETYKÓW

Robimy przegląd nagromadzonych przez nas kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kolorowych. Wyrzucamy WSZYSTKIE przeterminowane egzemplarze oraz te, których okres przydatności po otwarciu już minął (znaczek otwartego słoiczka na etykietce). Nie wolno pod żadnym względem używać takich kosmetyków, gdyż mogą one źle wpłynąć na stan naszej skóry. Jeżeli chodzi o kosmetyki kolorowe przygotowałam małe zestawienie ich ważności po otwarciu:
 • cienie do powiek sypkie - 2,3 lata;
 • cienie do powiek płynne - 6-12 miesięcy;
 • róż sypki - 2,3 lata;
 • róż w kremie - 6-12 miesięcy;
 • krem do twarzy - 3-4 miesiące;
 • pomadki - ponad rok;
 • maskara - 4 miesiące;
 • kredki - 6-12 miesięcy;
 • eyeliner - 3 miesiące.
 Dodatkowo jeżeli zmieni się kolor lub konsystencja kosmetyku, należy go wyrzucić!!!

MYCIE PĘDZLI I AKCESORIÓW

Zapewne wiele z Was, jak i ja do niedawna, nie zwracało uwagi na dość częste czyszczenie przyborów do makijażu. Jest to bardzo ważne dla naszej skóry, ponieważ na tychże akcesoriach zbierają się resztki kosmetyków oraz bakterie. Używamy do tego celu żelu do mycia twarzy lub delikatnego szamponu. WAŻNE: przy pędzlach zanurzamy w wodzie tylko włosie, aby łączenia nam się nie rozkleiły. Pytacie jak często należy myć akcesoria??? Pędzle raz na tydzień, natomiast przybory po "lepkich" kosmetykach co 2-3 dni, najlepiej od razu po użyciu. Oczywiście można powyższe czynności wykonywać częściej, jeśli odczuwacie taką potrzebę.MOTYWUJĄCY NAPIS NA LUSTRZE

Bardzo fajnym pomysłem jest napisanie na lustrze ciekawej sentencji, którą będziemy czytać codziennie rano, która będzie nas motywować, dobrze nastawiać lub dodawać nam otuchy każdego dnia. W internecie można znaleźć różne cytaty, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja napisałam swój białą kredką do makijażu, której już nie używam. Postanowiłam zmieniać napis raz w tygodniu przy okazji gruntownego sprzątania.


Następne na mojej liście jest sprzątanie szafy, segregacja biżuterii, posprzątanie biurka oraz kuchni. 

Z okazji setnego postu mam dla Was coś specjalnego. A co to będzie??? Dowiecie się wkrótce:)

6 komentarzy:

 1. Nie trzymam kolorówki w łazience bo mam za małą i kiesko oświetloną. Ale porządki od czasu do czasu generalne się przydają:)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna jest ta mała półeczka z wieszakami obok drzwi :) gdzie można taką kupić??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupowałam ją ok. rok temu w Ikei ;) nie pamiętam za ile :P

   Usuń
  2. dzięki :) jest jeszcze dostępna ! :D

   Usuń
 3. czekam z niecierpliwością na sprzątanie szafy oraz kuchni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Częściowy porządek szafy już za mną, jednak do posta na ten temat zabiorę się dopiero po świętach ;) jednak żeby zrobić gruntowny przegląd ciuchów potrzeba czasu :P oraz gdy jest się osobą, która przywiązuje się do różnych rzeczy potrzeba trochę samozaparcia :P

   Usuń

Bardzo dziękuję za pozostawiony komentarz. Zapraszam do obserwowania!!!